• 28 lutego 2024

Tani papier do drukarki

Wybór papieru przeznaczonego do drukarki zwykle nie jawi się nam jako skomplikowane zadanie. Nic więc dziwnego, że podchodzimy do niego niefrasobliwie nie będąc nawet świadomymi tego, jak poważny błąd popełniamy. To przecież zarówno od jasności, jak i od rodzaju papieru uzależnione jest to, z jaką jakością druku będziemy mieli do czynienia.

Co przy tym wcale nie mniej istotne, z innymi materiałami eksploatacyjnymi mamy do czynienia wtedy, gdy posiadamy drukarkę atramentową, z innymi zaś, gdy posiadamy drukarkę laserową. Oczywiście, w sprzedaży dostępny jest też papier uniwersalny, czy jednak warto po niego sięgać?

Papier do codziennego użytku

Papier tego rodzaju z powodzeniem może być wykorzystywany podczas wykonywania codziennych czynności takich, jak choćby druk dokumentów i faktur. Papier nie jest powlekany, różni się przy tym tak gramaturą, jak i właściwościami w zależności od tego, na jaki jego rodzaj się zdecydujemy. Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście papier uniwersalny. Jest on używany wyjątkowo często, przemawia za tym bowiem jego przystępność cenowa. To jeden z tych papierów, które sprawdzają się zarówno w odniesieniu do drukarki laserowej, jak i atramentowej, choć należy liczyć się z tym, że efekty druku można określać w jego przypadku co najwyżej jako przeciętne.

Papier do druku

Jeśli więc zależy nam na jakości, zakup papieru dedykowanego wydaje się znacznie lepszą opcją. Papier do druku atramentowego jest specyficzny, choć te, który może być używany na co dzień, zazwyczaj nie jest drogi. Charakteryzuje go odpowiednia struktura sprawiająca, że tusz nie tylko dobrze wnika w papier, ale i szybko schnie. Papiery do druku laserowego i igłowego stosowane w codziennym użytkowaniu również nie należą do drogich. Należy jednak pamiętać o tym, że posiadając drukarkę igłową, nie będziemy mogli używać żadnego rozwiązania zastępczego nawet, gdyby relatywnie niska jakość wydruku nie sprawiała nam problemu.

Papier specjalistyczny

Jeśli zależy nam na wydrukowaniu plakatu, dyplomu albo zaproszenia na ślub, musimy liczyć się z tym, że wybór papieru nie może być już przypadkowy. Owszem, mamy do czynienia z rozwiązaniami o wyższej cenie, efekt końcowy ich stosowania powinien nas jednak satysfakcjonować. Tu na pierwszy plan wysuwa się papier termosublimacyjny. Zwykle znajduje on zastosowanie w poligrafii, gdzie prowadzi się produkcję gadżetów z nadrukiem. Jego zaletą jest to, że za jego pośrednictwem możliwe jest przeniesienie wybranej grafiki na inny przedmiot, o ile ten ostatni jest dostosowany do wspomnianej metody druku.

Papier tego rodzaju może mieć zróżnicowaną gramaturę, a nawet specjalną powlokę. Najczęściej znajduje zastosowanie w drukarkach atramentowych zasilanych przez odpowiedni tusz do sublimacji. Z kolei papier termotransferowy może być wykorzystywany nie tylko w poligrafii, ale i hobbystycznie. On również sprawdza się tam, gdzie powstają gadżety wzbogacone o nadruk. Tym razem jednak mamy do czynienia z rozwiązaniem pasującym przede wszystkim do drukarek laserowych. Znakomicie sprawdza się zwłaszcza przy dużej rozdzielczości.

Sprawdź również papier do drukarki w ofercie sklepu alibiuro.pl.

Top