• 13 lipca 2024

Zmiana na Bank Holiday w ostatniej chwili, która będzie miała miejsce w maju przyszłego roku, będzie kosztować wiodącego producenta kalendarza do 200 000 funtów, które zostały ujawnione.

Twórca kalendarza Allan & Bertram będzie jedną z kilku firm zajmujących się tworzeniem kalendarzy, na które wpłynie decyzja o zmianie w ostatniej chwili daty święta bankowego w maju przyszłego roku.

Dyskusje w kręgach rządowych wcześniej w tym miesiącu obejmowały możliwość zmiany dnia ustawowo wolnego od pracy na poniedziałek 4 maja 2020 r., który odbędzie się w piątek 8 maja 2020 r. z okazji 75. rocznicy Dnia VE.

W wyniku decyzji, która uzyskała zielone światło, Allan & Bertram ujawnił, że 400.000 swoich kalendarzy, które zostały już wydrukowane, będzie musiało zastąpić strony zawierające miesiąc maj, aby odzwierciedlić tę zmianę.

Korekta może kosztować nawet do 200 000 funtów, aby strony zastępcze zostały wydrukowane i umieszczone w odnośnych kalendarzach, jak podała firma podczas ostatnich wywiadów z mediami.

Dopiero po raz drugi w historii firmy przeniesiono święto bankowe na początku maja.

Po raz pierwszy data ta została skorygowana w 1995 roku z okazji 50-tej rocznicy Dnia VE.

Zmiana terminu na święto bankowe spowodowała "Najbardziej stresujący tydzień w biznesie".

Dyrektor zarządzający Hertfordshire oparty na Kalendarzu Allan & Bertram, Andrew Bennett, wyjaśnia w jaki sposób zmiana Bank Holiday spowodowała, że firma jest jednym z "najbardziej stresujących tygodni" w ich historii i utrudniła ich wydajność, dodając:

"Całkowicie zgadzamy się ze zmianą daty.

Po prostu nie zmieniamy go z 11-miesięcznym okresem wypowiedzenia, kiedy to miałeś 74 lata na przygotowanie się do tego wydarzenia.

Nie było powodu, dla którego ta decyzja nie mogła zostać podjęta 18 miesięcy temu."

Bennett iść dalej komentarz na jak the Bank Holiday zmiana błąd móc dalej the standard ustawiać the firma, cytując:

"Nasi klienci oczekują, że produkt będzie miał rację.

Łatwą rzeczą do zrobienia byłoby nie robić nic, albo nakleić na niego naklejkę, ale jeśli chcesz skupić się na jakości, musisz skorygować problem.

Jako firma, przetrwamy.

Ale nie chodzi tylko o pieniądze - to presja na produkcję sprawi, że ten rok będzie niezwykle trudny."

BPIF Rozczarowany z powodu braku konsultacji ze strony rządu

British Printing Industry Federation, organizacja, która reprezentuje i ma na celu ochronę interesów prawie 1300 firm poligraficznych w Wielkiej Brytanii, zgadza się z Bennettem i Allanem & Bertramem co do tego, że potrzebne są dalsze konsultacje w sprawie zmiany banku wakacyjnego.

Podczas gdy mówią oni, że popierają ideę uznania 75. rocznicy Dnia VE w tym dniu, BPIF mówił o tym, jak wiele firm poligraficznych może być teraz dotkniętych tą decyzją.

"Wielu członków straci pieniądze, ponieważ kalendarze i dzienniki na rok 2020 są już drukowane.

Rozumiem, że nie ma możliwości uzyskania odszkodowania.

Może to spowodować poważne problemy z przepływami pieniężnymi, a co za tym idzie, inne problemy dla tych firm, których ta decyzja dotyczy".

W międzyczasie rzecznik Departamentu Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej wyraził opinię, że rząd "rozważył praktyczne implikacje przeniesienia tego święta bankowego".

Top