• 13 lipca 2024

Wzrost pracy mobilnej zwiększa zagrożenia dla bezpieczeństwa danych, gdy pracujemy poza biurem

Szacuje się, że każdego dnia w Wielkiej Brytanii ponad 1,5 miliona z nas pracuje w domu. Ostatnio rząd zapewnił pracownikom prawo do żądania elastycznej pracy. W związku z tym w nadchodzących latach tendencja pracowników mobilnych będzie rosnąć.

Wraz z tym wzrostem pracy mobilnej zwiększa się zagrożenie dla bezpieczeństwa danych. Iron Mountain, firma świadcząca usługi w zakresie zarządzania informacjami, przeprowadziła niedawno badania dotyczące zarządzania informacjami i zagrożeń dla bezpieczeństwa, z którymi borykają się organizacje. Jak wynika z ich badań:

  • Mniej niż jedna piąta pracowników zatrudnionych w Europie wie, jakie informacje mogą usunąć ze swojego biura. Połowa pracowników korzysta z osobistych kont poczty elektronicznej, aby uzyskać dostęp do informacji związanych z pracą.

Z przeprowadzonych przez nich badań wynika również, że wielu pracowników nie otrzymuje wskazówek, jak dbać o informacje o firmie, gdy są poza miejscem pracy.

Zagrożenia związane z danymi dla pracowników mobilnych

W 2015 roku w naszym artykule Fellowes Bring Privacy Solution to Shoulder Surfing mówiliśmy o rosnącym problemie "surfowania na ramieniu". W związku z tym około 55% specjalistów biznesowych pracuje na swoim laptopie w przestrzeni publicznej co najmniej jedną godzinę tygodniowo. Jest to ciągłe narażanie poufnych danych na ryzyko. Laptop i ekrany są wystawione na widok publiczny, gdy znajdujemy się na dworcach kolejowych, w kawiarniach i salonikach na lotniskach.

Według badań Fellowes'a:

  • 66% wszystkich pracowników naraża na kontakt z poufnymi informacjami poza miejscem pracy. 71% brytyjskich specjalistów czyta pracę innych osób przez ramię.

Zagrożone dane obejmują nie tylko poufne dane firmowe, ale mogą również zawierać dane klientów, w tym adresy i dane zwrotne. Smartfony stają się coraz bardziej wyrafinowane, w szczególności ze względu na wysoką specyfikację ich funkcji aparatu fotograficznego. W związku z tym złodzieje randek mogą bardzo łatwo przechwycić informacje z ekranu.

Stop Prying Eyes z Fellowes PrivaScreen™ i VisiScreen™

Seria Fellowes PrivaScreen™ została opracowana w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych i uniknięcia problemu "wścibskich oczu".

Fellowes, specjaliści w dziedzinie sprzętu biurowego, oferują szeroką gamę produktów, aby sprostać wymaganiom nowoczesnych profesjonalistów biurowych. Seria Fellowes PrivaScreen™ została opracowana w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych i zapobiegania problemowi "wścibskich oczu". Jest to idealny wybór dla dzisiejszego mobilnego pracownika.

Cechy ekranu PrivaScreen™:

  • Wyraźny widok z przodu dla użytkownika, z całkowitym zaciemnieniem przy próbie widzenia z boku pod kątem 30 stopni. Paski samoprzylepne pozwalają użytkownikowi na łatwe mocowanie i odłączanie ekranu do i od urządzenia. Chroni przed zarysowaniami i odciskami palców. W 100% nadaje się do recyklingu.

Ponadto, Fellowes posiada również gamę VisiScreen™ do ochrony ekranów tabletów i smartfonów.

Ochronniki ekranu Visicreen™ są:

  • kompatybilne z ekranem dotykowym i rysikiem. Zaprojektowane tak, aby zachować ochronę i przejrzystość ekranu. Zaprojektowane do aplikacji bez użycia pęcherzyków powietrza.

Filtry prywatności Fellowes oraz szeroki zakres innych produktów Fellowes można znaleźć w sklepie pocztowym.

Top