• 25 stycznia 2021

Spekuluje się, że Xerox ma zawrzeć umowę z Fujifilm. Xerox szuka nowych obszarów rozwoju do wykorzystania, ponieważ popyt na jego drukarki i kopiarki maleje.

The Wall Street Journal donosi, że pełne przejęcie Xerox nie wchodzi w grę. W 2017 roku Xerox podzielił się na dwie firmy. Dawny oddział Xerox Document Technology działa obecnie pod nazwą Xerox Corporation, a oddział Business Process Outsourcing jest obecnie Conduent.

Największy akcjonariusz firmy Xerox, Carl Icahn, wywarł presję na firmę, aby wprowadziła zmiany. W grudniu 2017 r. napisał list otwarty do udziałowców, w którym stwierdził, że potrzebne jest nowe kierownictwo.

"Pokazujemy raz po raz, że zastąpienie nieefektywnego prezesa może przynieść wszystkim akcjonariuszom miliardowe i wielomiliardowe korzyści w zakresie tworzenia wartości".

Ponadto, Icahn stwierdził, że Xerox powoli wprowadzał nowe produkty i zwiększał przychody.

Istniejąca spółka joint venture Fujifilm/Xerox

Fujifilm i Xerox są już zaangażowane w spółkę joint venture, Fuji Xerox Co, której początki sięgają lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Ta działalność w zakresie kopiarek stanowi prawie połowę sprzedaży i zysku operacyjnego Fujifilm.

Podobnie jak Xerox, Fujifilm dąży do rozszerzenia swoich możliwości biznesowych. Tradycyjny biznes związany z filmem fotograficznym podupada, ponieważ fotografia cyfrowa i media społecznościowe wywarły taki wpływ na ten rynek.

W 2017 roku, Fujifilm Holdings ogłosiło problemy księgowe, które doprowadziły do strat w wysokości 340 milionów dolarów. Problemy z umowami leasingowymi w Australii i Nowej Zelandii spowodowały straty. Xerox ma 25% udziałów w tej firmie.

Sprzedaż w ostatnim roku finansowym dla Xeroxu wyniosła 10,8 mld dolarów. Tymczasem obroty Fujifilm wyniosły ¥2.332 miliardy dolarów. Ostatniego lata Fujifilm Holdings przedstawiło średniookresowy plan wzrostu sprzedaży na ¥2.600 miliardów do marca 2020. Zarezerwowały one ¥500 miliardów na inwestycje związane z fuzjami i przejęciami.

Top