• 25 stycznia 2021

W całej historii, niesamowite atramenty pomogły potajemnie komunikować się skuteczniej i z mniejszym ryzykiem. Używane przez rządy, firmy i dyskretne osoby, te niesamowite atramenty zrewolucjonizowały sposób, w jaki tajne wiadomości są udostępniane, dokumenty o wysokiej wartości są uwierzytelniane i produkty są wprowadzane na rynek.

Atramenty Świetlne - Atramenty świecące lub fluoresce w świetle UV.

Fałszerstwa to ogromny problem. Szacuje się, że w 2012 r. w obiegu w Stanach Zjednoczonych znajdowało się 220 mln dolarów fałszywej gotówki. Świecące atramenty są szeroko stosowane w dziedzinie zabezpieczeń w celu zapobiegania fałszowaniu dokumentów o dużej wartości, takich jak paszporty, banknoty i dowody tożsamości.

STATYSTYKA Fałszerstw Pod koniec amerykańskiej wojny domowej fałszowano ⅓ całej waluty amerykańskiej. W 2011 r. za fałszowanie amerykańskiej waluty aresztowano 3 028 osób. W 1995 r. mniej niż 1% podróbek amerykańskich pieniędzy pochodziło z drukarek atramentowych. Atrament, który staje się widoczny po wystawieniu na działanie bodźca.

1. Płyny organiczne Ciepło + Kwas osłabia papier, powodując jego ciemnienie lub spalanie po podgrzaniu Sok cytrynowy + Ciepło

2. Atramenty współczulne - Środek + Odczynnik - Atramenty są niewidoczne dopóki odczynnik nie zareaguje chemicznie ze środkiem Soda oczyszczona + Sok winogronowy

3. Atramenty UV-Visible - Światło UV + atrament fluorescencyjny - Światło ultrafioletowe wyzwala reakcję chemiczną z atramentem ESPIONAGE + INVISIBLE INKS REVOLUTIONARY WAR Niewidoczny atrament powstał w 1653 r. i był szeroko stosowany w rzemiośle w czasie wojny rewolucyjnej. George Washington używał chemicznej formy środka i odczynnika do komunikacji ze swoim pierścieniem szpiegowskim. Pisząc do swojego dostawcy z prośbą o więcej, często określał roztwór odczynnika jako swój "lek". WORLD WAR I Amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza przez ponad sto lat utrzymywała w tajemnicy niewidzialną recepturę na atrament napisaną podczas I wojny światowej, odtajniając ją dopiero w 2011 roku. Jedenastu Niemców zostało pojmanych i rozstrzelanych przez Brytyjczyków w 1915 roku po tym, jak zostali odkryci z cytrynami na swoich ludziach, lub długopisami z miazgą wciąż przyklejonymi do stalówek. WORLD WAR II Alianci w II wojnie światowej jako pierwsi odkryli opary jodu, roztwór, który zmienia wszystkie niewidoczne atramenty na brązowe. W trakcie wojny 14 462 cenzorów rządu USA otworzyło milion sztuk poczty dziennie; 4 600 sztuk poczty zostało wysłanych do rządowych laboratoriów, a 400 z nich okazało się zawierać tajne pismo i kody. Farby zmieniające kolor Atramenty, których kolor zmienia się w wyniku zmiany temperatury. RODZAJE KOLORU ZMIANY TKÓW TERMOCHROMICZNYCH Zmiana koloru w odpowiedzi na zmiany temperatury TKÓW FOTOCHROMICZNYCH Zmiana koloru w odpowiedzi na ekspozycję na światło UV Pierścienie nastroju z lat 70-tych XX wieku wykorzystywały ciepło ciała użytkownika do oznaczenia jego stanu emocjonalnego. W rzeczywistości, wszystko co robiły, to mierzenie temperatury użytkownika. Zmienniki kolorów pozwoliły na łatwe malowanie Hot Wheels™. Uruchom samochód pod gorącą lub zimną wodą, aby zobaczyć zmianę koloru. Butelki i puszki Coors Light™ mają góry, które zmieniają kolor z białego na niebieski, gdy temperatura spada do 45 stopni fahrenheita.

Miłego weekendu!

Powiązane

Top