• 28 lutego 2024

papier samoprzylepny a4

O samoprzylepnym papierze fotograficznym trudno mówić inaczej niż jako o rozwiązaniu przydatnym. Znajduje zastosowanie nie tylko w pracowniach osób, które fotografią zajmują się w sposób profesjonalny, ale i w domach amatorów. Jest śnieżnobiały i wyposażony w warstwę klejącą, a jego znakiem rozpoznawczym jest to, że można zadrukować go dowolnym motywem.

Potem wystarczy już tylko zdjąć podkład i umieścić go w dowolnym, wybranym przez nas miejscu tak, jak robi się to ze zwykłymi naklejkami. Papier taki zapewnia wydruki nie tylko estetyczne, ale również realistyczne i trwałe. Nie ma więc konieczności korzystania w tym celu ze specjalnych laboratoriów fotograficznych.

Biały samoprzylepny papier fotograficzny matowy o formacie A4

W opakowaniu możemy znaleźć dwadzieścia arkuszy papieru o gramaturze 95 g/m2. Jest to papier klejący przeznaczony do zadruku jednostronnego i charakteryzujący się między innymi tym, że można go stosować w odniesieniu do wszystkich popularnych drukarek atramentowych. Każdy arkusz papieru jest nie tylko idealnie biały, ale i gładki, nie posiada przy tym nacięć, dzięki czemu można dostosować go do dokładnie takiego kształtu, jaki jest nam w danym momencie potrzebny nawet, jeśli mamy do czynienia z kształtem dość nietypowym. Nie ma połysku, warto przy tym zwrócić uwagę na wysoką jakość, jaką się charakteryzuje. Można się o niej przekonać choćby analizując głębię kolorów, choć warto też podkreślić wierne odwzorowanie nawet drobnych szczegółów.

Samoprzylepny papier fotograficzny

Na uwagę zasługuje i to, że nawet pod wpływem wchłanianego atramentu papier ten nie ulega zniekształceniu. Profesjonalny efekt nie wymaga już korzystania ze specjalistycznej pomocy. Jego uzyskanie jest możliwe również w warunkach domowych, można przy tym liczyć na wydruki w jakości fotograficznej nawet do 2880 dpi. Jest to jednocześnie papier, który schnie wyjątkowo szybko. Staje się to możliwe przede wszystkim dlatego, że do wysychania tuszu dochodzi od razu po zadruku. Eliminuje to znany problem rozmazywania się nadruku, do którego dochodzi w momencie wyjmowania papieru z drukarki.

Nie bez znaczenia jest też odporność papieru na działanie wody. To z kolei sprawia, że niwelujemy ryzyko jego rozmazywania się nawet w następstwie dotknięcia papieru mokrym palcem. Jeśli mamy do czynienia z samoprzylepnymi arkuszami przeznaczonymi do drukarek typu inkjet, możemy mieć też pewność, że będą one bez większego problemu trzymać się większości gładkich powierzchni. Papier z klejem może przydać się do pracy dla firmy, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby za jego pomocą tworzyć własne naklejki przeznaczone choćby do dekorowania butelek.

Papier ułatwia też prowadzenie albumu rodzinnego uprzyjemniając ten obowiązek. Fotografia rodzinna lub zdjęcie z wakacji mogą zagościć na kartach fotoalbumu bez konieczności stosowania dodatkowych klejów i taśm, co jest nie tylko czasochłonne, ale i wymaga sporo pracy. Papier może też pomóc w lepszej organizacji pracy, często znajduje bowiem zastosowanie podczas znakowania półek.

Papier samoprzylepny znajdziesz w ofercie sklepu alibiuro.pl

Top